

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.1938 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 90 Ω |
| Current | 400 mA |
| DC Resistance (DCR) | 190 mΩ |
| Max Current Rating | 400 mA |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 200 nH |
| Element Configuration | Dual |
| RMS Current (Irms) | 400 mA |
| Max DC Current | 400 mA |
| Series Resistance | 190 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 760
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11837
Ext.Price$0.11837
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11837 | $0.11837 |
| 10 | $0.10672 | $1.06720 |
| 50 | $0.09622 | $4.81100 |
| 100 | $0.08675 | $8.67500 |
| 500 | $0.07821 | $39.10500 |
| 1000 | $0.07052 | $70.52000 |
